Stroje pro vazbu kalendářů

17 položek

Zjednodušeně řečeno je vazba postup, jak složit několik jednotek či listů v celek. Výsledný produkt se liší podle způsobu vazby především v odolnosti vazby samotné, náročnosti zpracování a samozřejmě ceně.

Potřebujete zhotovit bloky, diáře, sešity, kalendáře, atlasy, katalogy či manuály? Pak vybírejte z naší nabídky, vše na jednom místě od profesionálních výrobců.

 

Pro lepší orientaci v typech vazby:

vazba do dvojité spirály - dokonalý způsob vazby kovovou spirálou (kalendářová), vhodná na brožury nebo kalendáře tvořené volnými listy. U brožur může být vazba viditelná nebo schovaná pod obálkou brožury ve hřbetu.

vazba V1 (sešitová vazba) – listy jsou sešity drátem, vazba se používá zejména u katalogů či časopisů, obvykle jsou použity dvě kovové sešívací sponky (sponky jsou klasické, nebo s očkem pro uchycení do šanonu).

vazba V2 – lepená vazba, listy jsou slepeny ve hřbetě a vytváří charakteristický hranatý hřbet. Používá se zejména u brožur. Obálka je z tvrdého papíru.

vazba V3  -  šitá vazba, vhodná zejména pro pevné a trvanlivé vazby. Listy papíru jsou nejprve pevně prošity drátem a poté vlepeny do obálky. Ta zakryje vazbu a vytvoří hřbet.Prohledat výsledky filtru fulltextem

Zobrazit:

Přihlášení

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Bližší informace o použitých souborech cookie a jak je možné zabránit jejich používání najdete na stránce o ochraně osobních údajůVíce informací.