Poloautomatický zavírací stroj RILECART R-500 ref. č. 1712

Poloautomatický zavírací stroj RILECART R-500 ref. č. 1712

PRODÁNO

Dostupnost: Neznámá

Výrobce: RILECART

Cena na dotaz

Rok výroby 2008
Stav: výborný, málo používaný, záložní stroj
Maximální délka svazku: 500mm
Minimální délka svazku: 50mm
Vybavení:

  • zavírací set pro průměr spirály 5/16"
  • automatický podavač háčků 100-300mm
  • automatický odvíječ spirály + odfuk separačního papíru

Záruka: 6 měsíců
Záruční i pozáruční servis zajištěn proškoleným technikem s mnohaletými zkušenostmi.
Cena: na dotaz

 

Opravdový „Best Seller" z dílny italské firmy Rilecart. Robustní, výkonný, precizní a přitom jednoduchý na obsluhu. To jsou základní charakteristické rysy poloautomatického zavíracího stroje Rilecart R-500. Je určen pro vazbu především nástěnných a stolních kalendářů do dvojité kovové spirály, ale poradí si i s bloky, diáři, studijními materiály a jinými dokumenty do tloušťky až 11,5mm a šířky až 500mm.

Jak to funguje

Obsluha zadá pomocí řídícího panelu průměr spirály a její rozteč, počet oček a počet segmentů spirály na jednu vazbu, případně vložení háčku u nástěnných kalendářů.
Pak položí předem naděrovaný dokument na pohyblivý pracovní stůl a sešlápne ovládací pedál. Stroj si automaticky odvine potřebnou délku spirály z cívky, naseká ji na zadaný rozměr a jednotlivé segmenty vsune do zavíracích čelistí. Pokud je jím stroj vybaven a obsluha to zadá do programu, automatický podavač háčků vloží do vázacích čelistí kalendářový háček.
Přítlačná lišta zafixuje správnou polohu vázaného dokumentu a pohyblivý stůl ho přesune do zavíracích čelistí otvory nad jednotlivá očka spirály. Sevřením vázacích čelistí dojde k zavření spirály. Po rozevření čelistí následuje vysunutí svázaného dokumentu pohybem stolu zpět a uvolnění fixační přítlačné lišty. U nejmenších průměrů spirály 3/16" a 1/4" lze vypnout pohyb pracovního stolu a vázaný dokument vkládat a po svázání odebírat z vázacích čelistí ručně. Tím lze dosáhnout maximální rychlosti vazby.
Jakmile obsluha odebere svázaný dokument, automaticky se spustí další cyklus, tzn. stroj odvine potřebnou délku spirály z cívky, naseká ji na zadaný rozměr a jednotlivé segmenty vsune do zavíracích čelistí, případně vloží háček.
Aby výsledek vazby byl vždy dokonalý, pro jednotlivé průměry spirály 3/16" – 9/16" je nutné použít odpovídající zavírací set, který tvoří horní a spodní zavírací čelist plus dělící segment.

 

Možné přídavné vybavení

Automatický formovač háčků pro kalendářové tyčinky v délkách 100-300mm
Automatický vibrační podavač háčků délky 70mm

 

Technická specifikace

Rozsah průměrů dvojité kovové spirály: 3/16" – 9/16"
Rozsah roztečí dvojité kovové spirály: 3:1", 2:1" a 4:1"
Maximální délka svazku: 500mm
Minimální délka svazku: 50mm
Maximální tloušťka svazku: 11,5mm
Vazba s jedním až deseti segmenty spirály
Maximální výkon: 1000 vazeb za hodinu, reálný výkon závisí na druhu vázaného dokumentu a zručnosti obsluhy
Chod stroje řízen mikroprocesorem
Ovládání nožním pedálem
Síťové napájení: 240V; 50/60Hz
Příkon: 2kW
Pneumatické napájení: 6-10 Atm
Spotřeba stlačeného vzduchu: 150l / min.
Rozměry: ( VxŠxH ): 1400 x 2200 x 700mm
Hmotnost: 485 kg

 

PRODUKTOVÝ LIST

 

RilecartItalská nadnárodní společnost sídlící ve městě Alzano Lombardo (Bergamo, ITA) je významným světovým výrobcem strojů pro profesionální knihařské zpracování. Historie společnosti sahá do roku 1870, kdy začala s papírenskou výrobou, jako firma Cartiere Paolo Pigna. Dnes se soustředí na perforovací a vázací stroje, široké barevné spektrum dvojité kovové spirály na cívce pro bloky a kalendáře. www.rilecart.it

 

Nový dotaz k produktu

* (Povinné)

Alternativní produkty

  • Poloautomatický zavírací stroj BDWC-520

    Poloautomatický zavírací stroj BDWC-520 je určen pro vazbu nástěnných i stolních kalendářů, bloků, diářů, studijních materiálů a jiných dokumentů do dvojité kovové spirály.Maximální šířka vazby je 520mm a s použitím zavíracího setu ¾“ lze svázat dokument o tloušťce až 16,5mm.Řídící panel s dotykovou obrazovkou slouží jednak k zadávání vstupních dat vazby, ale také jako informační medium zobrazující průběh procesu vazby, případně chybová hlášení včetně základních instrukcí, jak poruchu odstranit.Poloautomatický zavírací stroj BDWC-520 je již v základu vybaven automatickým podavačem háčků, který vkládá závěsné háčky při vazbě nástěnných kalendářů.Díky výbornému poměru výkon / cena je skvělým řešením pro menší a začínající provozy, ale nezklame ani velké hráče na poli vazby do dvojité kovové spirály.

    Dostupnost: Na dotaz

    Cena na dotaz

Přihlášení

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Bližší informace o použitých souborech cookie a jak je možné zabránit jejich používání najdete na stránce o ochraně osobních údajůVíce informací.