Poloautomatický zavírací stroj ESTYMA PZ5-500

Poloautomatický zavírací stroj ESTYMA PZ5-500

Poloautomatický zavírací stroj ESTYMA PZ5-500 je určen pro vazbu především bloků, autoatlasů, diářů, map a jiných dokumentů s větší kapacitou listů do tloušťky svazku až 25mm a délce až 500mm, ale též stolních a nástěnných kalendářů.

Dostupnost: Na dotaz

Výrobce: ESTYMA

Cena na dotaz

Přednostmi tohoto stroje je jednoduchá obsluha, intuitivní ovládání pomocí dotykového displeje, rychlost a všestrannost. Je schopen vykonat až 1400 vazeb za hodinu do dvojité kovové spirály o průměru od ¼" do 1-¼" včetně, v rozteči 3:1" nebo 2:1", do jednoho, dvou, případně tří segmentů spirály.Automatický odvíječ spirály je umístěný na samostatném stojanu a je vybaven separátorem dělícího papíru, který slouží k oddělení jednotlivých návinů dvojité spirály na kotouči.Všestranný univerzální stroj vhodný zejména pro digitální tiskárny a menší knihárny. Díky své flexibilitě najde uplatnění i ve velkých ofsetových tiskárnách a knihařských provozech.

Jak to funguje:

Obsluha zadá do řídicího systému následující údaje o vazbě: průměr použité spirály, rozteč oček a požadovaný počet oček na jednu vazbu, případně vložení háčku u vazby nástěnných kalendářů.
Otáčením kličky poté nastaví na měřidle doraz zavírací lišty dle použitého průměru dvojité kovové spirály.
Stroj automaticky odvine z cívky spirálu potřebné délky a odsekne požadovaný segment odpovídající zadanému počtu oček.
Obsluha ručně zavěsí perforovaný dokument do spirály, který se po sešlápnutí nožního pedálu přesune do sekce pro vazbu. Při vazbě nástěnných kalendářů ještě automatický podavač háčků vloží háček o délce 100-300mm.
Po sevření zavíracích čelistí dojde k zavření spirály a následně je svázaný dokument přemístěný na výstupní dopravníkový pás, jehož rychlost se dá regulovat.

 

Technická specifikace

Maximální délka vazby: 500mm
Minimální délka vazby: 50mm
Maximální formát dokumentu: 500mm (vázaná strana) x 700mm
Maximální tloušťka svazku: 25mm
Rozsah průměrů dvojité kovové spirály: ¼" po 1-¼"
Maximální výkon: až 1400 vazeb za hodinu v závislosti na vázaném dokumentu a zručnosti obsluhy
Chod stroje řízen mikroprocesorem.
Ovládání nožním pedálem, optočlenem.
Síťové napájení: 230V; 50/60Hz
Pneumatické napájení: 4-10 Atm
Spotřeba stlačeného vzduchu: 500l / hod.
Příkon: 1,0 kW
Rozměry: ( VxŠxH ): 1600 x 4120 x 2500mm
Hmotnost: 300kg
Záruka: 12 měsíců
Záruční i pozáruční servis zajištěn proškoleným technikem s mnohaletými zkušenostmi.

 

PRODUKTOVÝ LIST

 

estymaHistorie firmy je spjata s více než 25-ti letou tradicí. Od prvopočátku je produkce věnována vlastním návrhům a vylepšením strojů a linek pro knihařské zpracování. Jsme výhradním zástupcem firmy Estyma pro Českou republiku. www.estyma.eu

 

Alternativní produkty

  • Poloautomatický zavírací stroj BDWC-520

    NOVINKA

    Poloautomatický zavírací stroj BDWC-520 je určen pro vazbu nástěnných i stolních kalendářů, bloků, diářů, studijních materiálů a jiných dokumentů do dvojité kovové spirály.Maximální šířka vazby je 520mm a s použitím zavíracího setu ¾“ lze svázat dokument o tloušťce až 16,5mm.Řídící panel s dotykovou obrazovkou slouží jednak k zadávání vstupních dat vazby, ale také jako informační medium zobrazující průběh procesu vazby, případně chybová hlášení včetně základních instrukcí, jak poruchu odstranit.Poloautomatický zavírací stroj BDWC-520 je již v základu vybaven automatickým podavačem háčků, který vkládá závěsné háčky při vazbě nástěnných kalendářů.Díky výbornému poměru výkon / cena je skvělým řešením pro menší a začínající provozy, ale nezklame ani velké hráče na poli vazby do dvojité kovové spirály.

    Dostupnost: Na dotaz

    Cena na dotaz

Přihlášení

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Bližší informace o použitých souborech cookie a jak je možné zabránit jejich používání najdete na stránce o ochraně osobních údajůVíce informací.