Neohodnoceno

Automatický perforovací stroj JBI Lhermite EX-610

Přednostmi automatických perforovacích strojů je precizní provedení otvorů a velká rychlost. Automatický perforovací stroj JBI Lhermite EX 610 je formátově největší automat na perforaci na našem trhu. Je určen pro perforaci zvláště nástěnných kalendářů o rozměrech až 610x530mm, poradí si však i se stolními kalendáři, bloky, atd. Perforovací nástroje je možné snadno a rychle měnit, razníky u perforovacích nástrojů jsou dle potřeby vyjímatelné. Výhodou tohoto stroje je jeho rychlost a preciznost perforace.

CENA NA DOTAZ

Momentálně nedostupné
Kód: BM-284
999 999 Kč 1 209 998,79 Kč včetně DPH 999 999 Kč / 1 ks
Kategorie: Stroje
Záruka: 1 rok

Jak to funguje

Obsluha dle formátu perforovaného dokumentu nastaví dorazy a případně vyřadí jeden nebo oba krajní razníky, aby se perforace nacházela ve středu jednotlivých listů.
Poté naloží perforovaný materiál do automatického nakladače a spustí kontinuální chod stroje.
Dle nastavení si tento automaticky odebírá jednotlivé části materiálu do maximální tloušťky až 2,5mm najednou, transportní pásy pak dopraví tento svazek pod perforovací jednotku, kde je provedena perforace dle typu použité perforovací jednotky a následně je transportními pásy tento svazek přes obraceč dopraven na vozíkový vykladač nebo výstupní pás.
Díky bubnovému obraceči je zachována posloupnost jednotlivých listů, posuv vykladače je možné kontinuálně měnit a tím nastavit odskok jednotlivých svazků.
Stroj je schopen pracovat rychlostí až 120 taktů za minutu a nakladač se doplňuje materiálem k perforaci průběžně. Teoreticky je tedy možné naperforovat za hodinu až 18 metrový stoh papíru nebo lehkého kartonu. Reálný výkon je ovšem závislý na formátu, tloušťce a druhu perforovaného materiálu.

 

Přídavné vybavení

Perforovací jednotky v délce 610mm, různé typy otvorů a roztečí, s nebo bez otvoru na kalendářový háček.
Verze EX Duplex s automatickým nakladačem perforuje i silné, tvrdé desky.
Verze EX DA ( Double Action ) se speciálními nástroji umožňuje provádět perforace až ve třech řadách vedle sebe ( vazba + trhací perforace + otvory pro založení do šanonu ), případně trhací perforaci rožků u diářů.
S úpravou Punch Anywhere je možné provádět perforaci na jakémkoliv místě dokumentu.

 

Technická specifikace:

Maximální formát: 610 ( perforace ) x530mm
Minimální formát: 110 ( perforace ) x 95mm
Maximální tloušťka perforace: 2,5mm
Maximální výkon: až 120 perforací za minutu
Široká škála perforovacích jednotek pro různé typy vazeb včetně výseku na háček pro nástěnné kalendáře, trhací perforace a perforace růžku.
Kontinuální nakládací sekce
Zařízení pro překlápění neperforovaných svazku – rotační bubnový vykladač
Ovládání řídícím panelem
Síťové napájení: 230/415V /50Hz
Pneumatické napájení: 6Atm, spotřeba vzduchu 410l/min
Rozměry: ( VxŠxH ): 1400 x 2800 x 1040mm
Hmotnost: 1200kg

 

JBI EX610